Obnažení a vyvržení budeme také v Brně

Festival divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy …příští vlna/next wave… se opět přelévá do Brna. Druhý říjnový víkend zde představí čtveřici projektů reprezentujících letošní motto festivalu „Obnažení a vyvržení“, v němž se odráží jak formální stránka těchto projektů, tak dramaturgické směřování celého 23. ročníku.

plakat_brno_maly

Po oba dva dny najde …příští vlna/next wave… útočiště v brněnském HaDivadle. V sobotu 8. října tady bude takřka erotické dusno. Dramaturgyně Lenka Dombrovská k výběru prozradila: V mnoha podobách se objevuje vnitřní a vnější nahota, známý a cizí svět, cesta a cíl. Představení dvojice Dominik Styk a Lucia Kramárová Neviestka, či panna? má podobu iniciačního rituálu. Mladá performerka Nela Kornetová se skupinou T.I.T.S. přiváží z Norska provokativní multimediální inscenaci My Own Private Picture, jež vypráví o našich touhách a jejich mediálních (před)obrazech.

Nedělní program začne v 17 hodin na Moravském náměstí, kde současné kočovné Divadlo koňa a motora vystoupí se svou shakespearovskou adaptací Othello is black. Ve čtyři staletí starém textu nachází podobenství o současné síle politické, rasové i jiné demagogie. Večer v HaDivadle bude patřit inscenaci Hoří pražské MeetFactory. Divadelní adaptace románu současné německé autorky íránského původu Sudabeh Mohafez odhaluje obraz ženy, která je pod rouškou úspěšné a nezávislé osobnosti zoufalou a osamělou bytostí. Hoří lze označit jako inscenaci klidné síly. Pozorujete vnitřní boj hlavní hrdinky, kterou excelentně ztvárňuje Anita Krausová, vše plyne pozvolna, až na konci zjistíte, že vás příběh zasáhl jako lavina. Vyzdvihla bych také mimořádnou hudbu Jakuba Kudláče, dodává Lenka Dombrovská.

Více informací naleznete v sekci Program.