Depresivní děti touží po penězích: Kartografie pekla / Domov

Kde domov můj? Kde domov můj? V pekle! V pekle!

Elektro-opera na dokumentární námět pro 10 kazetových magnetofonů, 2 počítače a neškolený kontratenor v pražské premiéře.

19-depresivni_deti_I

Umělecký gang Depresivní děti touží po penězích se pouští na pole vysokého umění operního žánru a mísí jej s elektronickými (pa)zvuky a dokumentárním materiálem získaným přímo v terénu severočeské vyloučené lokality. Tímto ghettem nás provedou dva jeho obyvatelé: průvodce A a průvodce B. V jejich úhlech pohledu, zkušenosti i osobním příběhu se zrcadlí život v místě, které by pro leckoho mohlo být synonymem pekla, a přesto je pro mnohé domovem.

Koncept, režie, zpěv: Jakub Čermák, dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianová, hudba: Tomáš Graulich, Adam Kratochvíl, výprava: Richard Loskot, kostýmy: Jose Alejandro Gonzalez.

Inscenace je součástí cyklu Dekadence a byla podpořena rezidencí Nové sítě, Nadací Život umělce a grantem Ministerstva kultury ČR. Projekt vznikl za spolupráce festivalu …příští vlna/next wave… a kulturního centra Hraničář.

Vstupné: 190/110 Kč, předprodej v síti GoOut.
Denní permanentka PONDĚLÍ: 250/150,- Kč, rezervace permanentky možná na tereza@nextwave.cz, příp. k zakoupení na místě před začátkem představení Vítání Herdy (sraz 17:45 na tram zastáce Nádraží Strašnice)
Venuše ve Švehlovce: Slavíkova 22, Praha 3
19. 9. 2016, 20:00