D.R.E.D. (Náchodsko, Kladsko, Pražsko): Dekalog / Balaba

Proboha, pět let je po smrti a ještě není zapomenut. Pak je tu naděje, že by velkého prozaika mohla památka přežít třeba dokonce o další věk.

Dekalog / Balaba je přetavení textů a imaginací Jana Balabána v textové a imaginativní přenastavení. Balaba je balada pro semidysgrafiky. Balaba je královská hra. Balaba je blablaba. Balaba je simultánka.

24-DRED

Dekalog / Balaba je inscenace složená ze dvou v podstatě nezávislých částí. Propojují je Balabánovy texty, hudba a různé motivy. V první části jsou ilustrovány texty Balabánova specifického desatera, leitmotivem je rozbíjení jakýchsi starozákonních desek tolika údery, o kolikáté přikázání jde. V druhé části jsou Balabánovy texty ilustrovány obnaženě, silný motiv představuje po/potahování figurek a figur. Téměř celé představení provází původní živá hudba s prvky minimalismu, klasiky a jazzu.

Autor: Ondřej Pumr na texty Jana Balabána, režie, scénografie: Ondřej Pumr, hudba: Milan Drašnar, Marek Macek, hudební doprovod: Pavel Čermák, Milan Drašnar, Marek Macek, Ivona Kestlová, hrají: Luděk Joch, Rudolf Rousek, Karolína Salome Lokvencová, Michal Kudrnáč, Sláva Beneš, Alžběta Prouzová, Jacek Kowałczyk, Otto Linhart, Milan Drašnar.

foto: Archiv festivalu Modrý kocour

Vstupné: 100/50,- Kč, předprodej v síti GoOut.
Denní permanentka SOBOTA: 250/150,- Kč, k zakoupení na místě, rezervace permanentky možná také na tereza@nextwave.cz.
64 U HRADEB: Mostecká 21, Praha 1 – Malá Strana. Upozorňujeme, že prostory 64 U HRADEB prochází rekonstrukcí a všichni diváci budou u vstupu vyzváni k podpisu prohlášení, že se po objektu pohybují na vlastní nebezpečí.
24. 9. 2016, 18:00