Výzva festivalu pro rok 2022

Festival alternativy …příští vlna/next wave… vyhlašuje výzvu pro progresivní umělce, aby pro jeho letošní ročník vytvořili divadelní, výtvarnou či literární performanci. Motto 29. ročníku festivalu, který se bude konat ve dnech 21.-27. září v Praze a 7.-9. října v Brně, zní Mezi Čechy domov můj.

„Letošní témata produkcí jsme se rozhodli naznačit klíčovými slovy. Jsou to: Slované, Evropané, svět, světová válka, jaderná válka, informační válka, ekologická krize, energetická chudoba, politika, ekonomika, historie, budoucnost, běženci, vojáci, děti, matky, humanita, charita, kultura,“ přibližuje letošní zaměření festivalu Lenka Dombrovská, kurátorka festivalu.

Loni festival finančně podpořil pět přihlášených projektů a uvedl je v rámci pražského a brněnského programu, v letošním roce plánuje – i podle výše přidělených dotací, která ještě není známa – podobnou podporu tvůrců. Upřednostněny budou projekty angažované a nekonvenční. Návrhy projektů a rozpočtů zasílejte do konce dubna 2022 Lence Dombrovské na adresu: lena.ds@seznam.cz.

Festival …příští vlna/next wave… funguje od roku 1994 jako platforma pro prezentaci divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy. Přitahuje jevy periferní a podzemní, překračuje většinou jen konvencí udržované, druhově-žánrové hranice (happening, akční umění, instalace, performance, site-specific, rituály, ceremonie). V posledních letech klade důraz na uvádění premiérových projektů a také iniciuje vznik nových projektů. Pomáhá zaštítit mladé progresivní umělce různých oborů a představuje netradiční (kulturní) prostory.

29. ročník festivalu …příští vlna/next wave…

21.-27. 9. 2022 v Praze

7.-9. 10. 2022 v Brně