Pomezí – L. Brychta, M. Čížková, B. Smolíková: Climax

Spolek Pomezí se vrací na náš festival… V roce 2016 jsme premiérově uvedli jeho první imerzivní inscenaci Pomezí a poctili ji v kategorii Projekt roku.

Imerzivní inscenace odehrávající se ve stejnojmenném klubu. V něm se jednoho večera setká šest postav, které mají společného více, než je na první pohled patrné. Každá se po svém vyrovnává s nároky, které na ně klade začínající dospělost, i s těmi, které na sebe kladou ony samotné. Bojují s vlastní minulostí i budoucností, nebo před ní jen utíkají? A nevede snaha o nezávislost jen k jiným závislostem? Možná zatím neví, kým by se chtěly stát, ale začínají zjišťovat, kým být nechtějí.

Climax je inspirován estetikou ravových klubů. Diváci, stejně jako jednotlivé postavy, do klubu vstupují jako jeho návštěvníci a všichni tak budou mít možnost v průběhu představení komunikovat mezi sebou. Doporučujeme se na tuto možnost připravit a případně i zvolené estetice přizpůsobit svůj oděv či líčení.

Během představení mají diváci možnost libovolně se pohybovat po vymezeném prostoru a věnovat svou pozornost tomu, co je aktuálně zaujme. V prostoru se odehrávají paralelní herecké akce a je na každém návštěvníkovi, zda bude sledovat jednu z postav, věnovat svůj zájem několika z nich, či zvolí zcela jiný přístup.

Režie: Lukáš Brychta

Režijní a dramaturgická spolupráce: Mariana Čížková

Dramaturgie: Barbora Smolíková

Scénografie: Tereza Gsöllhoferová, Eva Justichová

Stavba: Matyáš Müller, William Miguel Pichardo, Pavlína Vojtová a kolektiv

Kostýmy: Eva Justichová

Graffiti: Vojtěch Zikmunda

Choreografie: Lucie Hrzalová

Hudba: Kateřina Coufalová

Light design: Matěj Vejdělek

Účinkují: Jindřiška Dudziaková, Nikolas Ferenc, Lucie Hrzalová, Jakub Jelínek, Marie Machová a Jakub Müller

Upozornění:

Dům si uchovává vlastní teplotu, je v něm chladněji než venku a jeho zdi mohou barvit. Doporučujeme oblečení, které vám nedovolí prochladnout a může se mírně zašpinit.

Doporučujeme pohodlnou obuv vzhledem k tomu, že se v průběhu představení budete pravděpodobně často pohybovat po prostoru a většinu doby stát.

V prostoru jsou místa určená k občerstvení a odpočinku. Jejich součástí není prostor pro kuřáky a během představení tak není možné kouřit ani používat elektronická kuřácká zařízení.

Do prostoru není možné vstupovat s jakýmikoli taškami, batohy či kabelkami. Ty lze uložit do šatny.

Představení je možné v jeho průběhu kdykoli opustit.

Celý prostor je značně potemnělý a místy může působit klaustrofobně. V průběhu představení se intenzivně využívá kouřostroj.

Celý dům je značně prašný. Alergikům doporučujeme před vstupem zvážit užití adekvátních léků.

V představení se objevují témata různých typů násilí, psychedelických stavů a závislostí.

V průběhu představení platí přísný zákaz jakéhokoli používání mobilních telefonů i libovolných dalších zařízení. Porušení tohoto zákazu povede k přerušení představení a vyloučení z jeho průběhu.

Představení je přístupné od 18 let, v doprovodu dospělé osoby od 15 let.

Délka představení: 150 minut

Vstupné: 650/450 Kč

Středa 20. 9. 19.00

Dům za Poříčskou bránou 7, Praha

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ZDE