Tereza Bartůňková, Jan Čtvrtník a kol.: Tamura

Mimořádně sugestivní audiovizuální pouť postapokalyptickou krajinou.

redsun

Tamurova poslední cesta. Pod nohama sopečný štěrk, do zad se opírající žhnoucí slunce. Zvukovou kulisu tvoří jen jeho vlastní plytký dech, přehlušovaný nepravidelnými výbuchy někde v dálce. Kam až oko dohlédne, rozkládá se krajina spalovaná slunečním žárem a ohni, pořád hořícími na planinách. Všudypřítomný dusivý kouř. Bezmoc a zoufalství. A zatímco voják Tamura umírá někde mezi válečným konfliktem a ekologickou katastrofou, dostává divák prostor pro meditaci a imaginaci, stejně jako pro zvědomění blížící se apokalypsy.

Autorská inscenace Terezy Bartůňkové, Jana Čtrvtníka a kol. volně navazuje na jejich předchozí společný projekt Dialog. Tentokrát byla tvůrcům inspirací kniha japonského prozaika Šóhei Óoka Ohně na planinách. Hutný obsah parafrázují autoři inscenace do silného audiovizuálního zážitku na pomezí rozhlasové hry, koncertu a komiksu. Zvuková, hudební i vizuální složka přitom vznikají a mísí se v reálném čase přímo na scéně.

Inscenace vznikla za podpory Motus, z.s., produkce divadla Alfred ve dvoře, Nadace život umělce a Lunchmeat studio. Poděkování patří Jakubu Aeldrynovi, Jakubu Hyblerovi, Martě Ljubkové, Lucii Lučanské a Robertu Smolíkovi.

Koncept a režie: Tereza Bartůňková, Jan Čtvrtník a kol., scénografie, komiks, obrazový koncept: Tereza Bartůňková, komiks: Tereza Bartůňková, Lucie Lučanská, zvukový koncept: Jan Čtvrtník, hudba a sound design: Jan Nedbal, Jan Čtvrtník, technická spolupráce: Šimon Janíček, Jan Kalivoda, produkce: Anna Hořejší, účinkují: Tereza Bartůňková, Michal Bednář, Jan Čtvrtník, Nataša Mikulová, Jan Nedbal.

18. 9. 2018, 20.00 Alfred ve dvoře, premiéra
vstupné 200 Kč, snížené 100 Kč, předprodej Alfred ve dvoře v síti GoOut
60 min. / jazykově bezbariérové