T.I.T.S. a Dagmar Radová: Tumor – karcinogenní romance

Očekávat můžete tumor jako humor, nádor jako motor, rakovinu jako kocovinu. Přijďte prostě zažít na vlastní kůži epickou cestu za nalezením lásky a míru s tím nejméně myslitelným.Tumor

Žijou si svým životem. A náhle, osud tomu chtěl, se jejich cesty protnou. Odteď už nebude nic, jak bylo. Odteď už bude všechno jinak.

 

Občas si představovali, že by se to mohlo stát. A najednou je to tady. A nedá se s tím nic dělat. Nebo? Samozřejmě, že se s tím dá něco dělat… říkaj všichni. Takže jsou teď tady spolu. No, není to někdy lehký. Možná by měli spolu začít konečně mluvit. Musí to přece mít nějaký důvod, proč se potkali. Vydávají se spolu na cestu a budou si toho muset říct hodně. Možná by si začali i konečně rozumět. Tomu celému rozumět. Achjo, kdyby bylo všechno jako dřív… Jenže to už nikdy nebude.

 

Tumor – karcinogenní romance je silně smyslová inscenace propojující pohyb, vizualitu a slovo. Jako své téma si bere rakovinu a její projevy nejen v somatické, ale i psychické, sociální a duchovní rovině. T.I.T.S. v této performanci zkoumají spojení mezi tumory a naší společností na základě tvrzení, že každá doba má svou chorobu. Jak prožíváme společnost, ve které žijeme? Jaké fenomény se podezřele podobají chování rakoviny? Je možné milovat něco, co nás může zabít?

#love&peacewiththedeadlydisease

 

Koncept & režie: Nela H. Kornetová, dramaturgie: Dagmar Radová a Lucie Ferenzová, scénografie & video: Jan Hajdelak Husták, hudba & zvuk: Ondřej Sifon Anděra

Hrají: Nela H. Kornetová & Gregers Andreas Kroksleiven-Hansen

 

Inscenace vzniká v koprodukci souboru T.I.T.S., A studia Rubín a Studia Alta v rezidenci Iniciativa pro Invalidovnu.

 

Úterý 17. 9. a středa 18. 9., 19:30, Invalidovna

vstupné 250 Kč, snížené 150 Kč, předprodej A studio Rubín v síti GoOut