Kolonie podle Elfriede Jelinek: Vztek

Epos o motoru lidstva

Kolonie_Vztek_web_006

Foto: Dita Havránková

Karikatura proroka Mohameda na titulní straně časopisu byla záminkou pro mstu, která vyvrcholila teroristickým útokem na redakci časopisu Charlie Hebdo. Byl to útok na lidskou svobodu? A co na to ten „druhý bůh“? Kdo rozhodne o tom, který z bohů je ten opravdový? Díváme se na internetu na popravy zajatců dobrovolně, nebo nás k tomu nutí náš vztek? Je-li Řecko kolébkou moderní civilizace, proč z něj všichni bohové raději utekli? A kde se schovávají? Rozdělujeme se na „my“ a „oni“ a vztekáme se.

Vztek je paradigma naší doby.

Divadelní spolek Kolonie dlouhodobě reflektuje akutní současnost, a to převážně prostřednictvím textů rakouské nobelistky Elfriedy Jelinek. Po popkulturních Stínech a alegorické studii o stáří a umírání Poutník přichází na scénu jeden z motorů lidské existence Vztek.

Hru Elfriede Jelinek přeložili Marc Lusti a Libor Hubálek, režie a dramaturgie: Lucie Ferenzová, výprava: Andrijana Trpković, light design: Jan Hugo Hejzlar, hudba: LO/VE, hrají: Markéta Dvořáková, Kristýna Frejová, Anita Krausová, Jindřiška Křivánková.

29. 9. 2018, 19.00 divadlo Komedie, premiéra
Reprízy v divadle Komedie 5. října, 14. listopadu a 20. prosince.
Vstupenky zakoupíte v předprodeji Městských divadel pražských.