third // space: Očitá svědectví I.

Participativní instalace/performance

Jestliže si je současný člověk schopen představit skutečnou svobodu a hravost, jaké podmínky potřebuje pro to, aby si je dovolil prožít? 

Vstupujeme do místa, kde jsme možná byli naposled jako děti, snad jsme v něm tak trochu pořád. Je to místo bezpečné, a přesto neznámé. V čase vnitřně neomezeném zde můžeme zažít stav beztíže, úzkost, zvědavost i strach. V prostoru nám daném můžeme nechat kousek sebe sama, kousek z něj si zase můžeme odnést v sobě. Můžeme zažít radost z přítomnosti ostatních a také nutnost jejich přítomnosti, ale i potřebu být sám a víc určovat směr běhu našeho života. 

Je to jen na nás. 

Autoři koncepce: Aneta Fodorová – Martina Dobiášová
Autoři vizuální koncepce: Lukáš Prokůpek – Aneta Fodorová
Performance: Sára El Maghrabi
Vizuální zpracování: Zuzana Lazarová
Light design: Michal Horáček
Kostýmy: Petra Vlachynská
Produkce: Elena Chvojková

Představení pro 15 diváků.

Délka: cca 90 minut

Participativní metoda „místo“, ze které vychází koncepce projektu, vznikla za účelem hledání nástrojů pro zapojování publika do kreativního procesu. V průběhu tvorby jsme spolupracovali s nejrůznějšími sociálními skupinami od prodejců Nového prostoru až po studenty gymnázií. Koncepce myšlenková vznikla na rezidenci zastřešené Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA na zámku Žďár nad Sázavou a během rezidenčního pobytu, který umožnila společnost PaNaMo v plzeňském Moving Station. 

Prezentaci projektu na lodi (A)VOID podpořili festival …příští vlna/next wave… a Magistrát hl. m. Prahy. 

(A)VOID Floating Gallery, Výtoň

Středa 21.9. a čtvrtek 22.9. 17.00 a 19.00

Vstupné: 250/200 Kč (Platí i pro vstup na druhou část projektu ve dnech 26. a 27. 9.), Vstupenky zakoupíte ZDE