T.I.T.S. – There Is Something in the Air  

Neobyčejný muzikál dechu

Performance bude uvedena pro festival …příští vlna/next wave…  poprvé při západu slunce a v outdoorové verzi. Tančit se bude na magickém trojmezí mostu HolKa. Oslava lidskosti nám připomíná životní sílu, která nás oživuje a mění. Zazní hlas potěšení i bolesti ze života na této planetě.

Když svět hoří, kde se objevují trhliny? Máme pocity, které nemůžeme vysvětlit. Sloužíme větším a vyšším silám. Možná to ani nejsou naše pocity. Jsme součástí rozsáhlého teritoria. Hýbeme se a tančíme s většími bytostmi (becomings). Mohou to být pocity smutku velryb, které ztrácejí své vody? Už nejsme sami za sebe, sami pro sebe. Bloudíme, divíme a ztrácíme se. Jsme formováni, modulováni a synkopováni světem kolem nás, silami daleko mimo nás. Svět, který využíváme, je svět, který využívá nás.

V této audiovizuální taneční performance si T.I.T.S hrají s dechem. Vědomě kontrolují své vlastní dýchání tak, aby ovlivnilo fyzický, mentální i emocionální stav. Hledají způsoby, jak dech zhmotnit prostřednictví těla, zvuku a obrazu.  

Autorský tým: T.I.T.S. – Nela H. Kornetová, Jaro Viňarský, Matthew Rogers, Jan Husták & Björn Hansson

Performeři: Nela H. Kornetová, Jaro Viňarský, Matthew Rogers

Scénografie a kostýmy: Nela H. Kornetová 

Světlo: T.I.T.S. & Josef Malík 

Video: Jan Husták 

Zvuk: T.I.T.S. & Björn Hansson

Koprodukce: SKOK!, T.I.T.S., Rezi.Dance, Stanica Žilina – Záriečie, Studio Alta & Østfold Internasjonale Teater a festival KIOSK 16 

Finančně podpořili: Arts Council Norway, Visegrad Fund a z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia

Pondělí 23. 9. 18.45, Úterý a 24. 9. 18.45

Lávka HolKa u Baden Baden Štvanice

Vstupné volné

Foto Jan Hejdalek Husták
Foto Mariia Hryhorenko
Foto Jan Hejdalek Husták