Spielraum Kollektiv – Linda Straub: Odkaz

Subjektivní konfrontace příslušnice jedné generace s audiovizuálními nahrávkami příslušníků tří dalších generací jedné rodiny. Divadelní událost s možností spoluúčasti. 

O vybíravosti paměti.

O odlišnosti hodnot. 

O lidské síle a slabosti.

Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co z jejího života by si přála, aby nebylo zapomenuto? Jak chce, aby si ji lidé pamatovali? Smrti se nebojí. Čeká na ni přes 10 let. 

Kdybych inscenovala pohřeb své babičky před její smrtí, rodina by mě pravděpodobně zabila. O smrti se nemluví do té doby, než přijde. A nejlíp ani potom ne. Inscenuji proto raději svůj vlastní pohřeb. Role jsou rozdané. Rakev je moje. Vy jste hosté. 

Zastavme se. Na chvíli. Zatímco malujeme svůj odkaz nejjemnějšími odstíny, možná nevědomky vyrýváme něco jiného, co se skutečně pro příští generace zapíše. Bude hrát pro následující generaci to, co považujeme za smysl života vůbec nějakou roli? Paměť je vybíravá mrcha a vzpomínky jsou vždycky sólo. Seznamte se se střípky příběhů, které se vás netýkají. Hledejte deset rozdílů. A třeba se i rozlučte s vlastními strašáky ve skříni. 

Koncept, performuje: Linda Straub

Režie: Husam Abed

Dramaturgie: Tinka Avramová

Pohybová spolupráce: Veronika Knytlová

Sound design: Myko

Animace: Daniela Paseková

Video: Mathias Straub

Vznik projektu podpořili Státní fond kultury, Vlnoplocha, festival …příští vlna/next wave…

Délka: cca 60 minut

Nová libeňská synagoga

Úterý 27.9. 19.00

Vstupné 250/170 Kč. Vstupenky zakoupíte ZDE