Ava´n´garde a Alex Švamberk: (News)Paperaman 2nd edition

Alex Švamberk pro 30. ročník festivalu …příští vlna/next wave…, kde pravidelně vystupoval, obnovil jeden z prvních projektů Tonton Macoutes později nazvaný Paperman. Představoval zlom, byl to první pokus o komunikaci s diváky a první přestavení beze slov.

Protože bylo nemožné obnovit původní obsazení, se kterým ho Tonton Macoutes poprvé uvedli ještě bez názvu v roce 1992 v Galerii Vyšehrad (Helena Šalátová zpěv, Pavel Hlavatý elektrické housle, Jaromír Linhart předtočené pásky a klarinet) a zřejmě už ani neexistují předem připravené smyčky, které byly použity, nejde tentokrát o opětovné uvedení, ale o pokus o rekonstrukci a nějaký posun.

Reálné totiž nebylo ani uvést verzi z konce devadesátých let ovlivněnou už butó a prezentovanou v galerii Klatovy v prostoru sýpky Klenová, kde byl použit kostým ze Siluet. Miroslav Posejpal už nehraje na cello, ale jen na elektrickou kytaru.

Novou verzi připravil soubor Ava´n´Garde, který tvoří kytarista Miroslav Posejpal, baskytarista Vladimír Šťástka a Alex Švamberk. Protože posledně jmenovaný se v Papermanovi soustředí na pohyb, nemůže ovládat elektroniku, tak ke klávesám usedl Michal Kořán. Tančit bude i Káča Bilejová.

Paperman je představení s otevřeným koncem, kde záleží na divácích, jak skončí. Možná i v plamenech.

Jsou lidé otevřeni odlišným pohledům? Dívají se vůbec? Přijímají informace? Lze komunikovat? Má to vůbec smysl?

(Burn me up I´m a cigarette / Burn down this town)

Vstupné: 150/100 Kč

Sobota 23. 9. 21.00

Divadlo Komedie

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE ZDE