Tomáš trpí pocitem vykořeněnosti. A vy? Jevištní adaptace novely oceněné Magnesií Literou za prózu 2017.
Velice netradiční cestopis po Indii, Islandu a Akademii věd. Plný střetů s iritující realitou, a především nesnesitelným vlastním já. Existuje na světě nějaké místo, kde bychom nenarazili sami na sebe?
Dramatizace, režie: Ondřej Štefaňák, scéna a kostýmy: Matěj Sýkora, hudba: Kryštof Blabla, dramaturgie: Matěj Samec, produkce: Magda Juránková
Hrají: Petr Jeništa, Jan Bárta, Vojtěch Hrabák
Ukázka z pracovního scénáře k inscenaci Láska v době globálních klimatických změn:
Tomáš: O Vánocích jste podnikl návštěvu u rodiny, tam, kde jste se narodil a vyrostl a naučil se mateřský jazyk. Vaše nová přítelkyně je z Bogoty, Indie.
Starší bratr: Pch, to je ňáká přičmoudlá Indiánka.
Tomáš: Přičmoudlá Indiánka?
Mladší bratr: Morgoš. Cigoš. Čmoud. Černota.
Tomáš: Snad víte, že není jen doba multimédií a elektronické komunikace a globálních klimatických změn, ale i doba globálního přistěhovalectví, vždyť v ní žijeme, rasismus není jen morálně nesmyslný, ale že už se dávno stal technicky nemožný, tři z mých nejlepších přátel jsou Číňané, ze kterých si pravidelně utahuji kvůli komunismu v jejich zemi, protože to znám, stejně jako oni, a pak pravidelně mi jich je líto a oni pravidelně se mnou chodí na pivo, protože ten komunismus nás sblížil, náš bývalý a jejich současný, před kterým emigrovali do Austrálie, a moje přítelkyně z Bogoty není ani přičmoudlá a ani Indiánka, že její otec je Ir a matka Němka, její děd je Ir a babička Němka, její praděd byl Ir a prababička Němka, její prarodiče vyjeli z Evropy do Latinské Ameriky za štěstím. Stejně jako já do Norska a do Austrálie.
Starší bratr: Přestaň se s ní stýkat!
Středa 25.9., 20.00, MeetFactory
vstupné 250 Kč, snížené 150 Kč, předprodej MeetFactory