Výzva pro divadelní trampy!

Festival alternativy …příští vlna/next wave… vyhlašuje výzvu pro progresivní umělce, aby pro 31. ročník vytvořili divadelní, výtvarnou či literární performanci, nebo uvedli premiéru již chystané inscenace s enviromentální tématikou. Letos se bude festival konat ve dnech 16.-27. září v Praze a 11.-13. října v Brně.

„Tématem tohoto ročníku je Divadelní tramping. Což v sobě nese několik rozmanitých východisek – jednak se chceme zaměřit na ekologická a přírodní témata, hrát například v trampských osadách a samozřejmě objevovat také městskou přírodu a v neposlední řadě chápeme tramping jako politické a společenské gesto, vyjádření nekonformity,“ přibližuje letošní zaměření festivalu Lenka Dombrovská, kurátorka festivalu.

Upřednostněna budou díla angažovaná a nekonvenční. Návrhy projektů a rozpočtů zasílejte do konce května 2024 Lence Dombrovské na adresu: lena.ds@seznam.cz.

Festival …příští vlna/next wave… funguje od roku 1994 jako platforma pro prezentaci divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy. Přitahuje jevy periferní a podzemní, překračuje většinou jen konvencí udržované, druhově-žánrové hranice (happening, akční umění, instalace, performance, site-specific, rituály, ceremonie). V posledních letech klade důraz na uvádění premiérových projektů a také iniciuje vznik nových projektů. Pomáhá zaštítit mladé progresivní umělce různých oborů.

Festival …příští vlna/next wave… obdržel v únoru 2024 Cenu Česká divadelní DNA za mimořádný dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla a živé kultury.