◄ Back

Masakr Elsinor: Písnička o kudle

Category : Praha
Datum: 05 říj 2014
Kdy: 21:00
Prostor: Zatím tajný byt v Praze 1 - Praha 1

Jako opice ze zkažených dravců, tak povstal člověk ze zkažených opic.

Autorská inscenace souboru Masakr Elsinor tentokrát oživí vzpomínku na milované sériové vrahy a neslavné návraty hrdinů, na jejich domovy, skrýše, iluze a krutá shledání s realitou. Poetika desátých a dvacátých let přenesená na půdu jediného bytu, ve kterém se odehrává poziční válka, svatba, putování, bláznovize. Toto bytové divadlo - příběh tří zatracenců vychází ze čtení poezie expresionismu, z pročítání nekrologů, osudů malých i velkých hrdinů války a cynické fascinace mody operandi nejvěhlasnějších zabijáků.

K výročí 1. Velké řezničiny tak vzpomeneme např. na Carla Groβmanna, který si nedávno zařídil stánek s hotdogy a maso do nich po večerech drtí doma, nebo na Gottfrieda Benna, který si namáčí ruce v lavoru, pak sepisuje do veršů další pitevní zprávu. V Písničce o kudle zazní mimo jiné texty Hugo Sonnenscheina, Ladislava Klímy, Georga Trakla a dalších. 

Hrají: Ondřej Novotný, Petr Míka, Tomáš Soldán

Masakr Elsinor založili na sklonku roku 2013 bývalí členové divadla D'Epog - Ondřej Novotný, Petr Míka a Tomáš Soldán. Navázali tak na předchozí práci s poezií a civilním gestem, na někdejší zběsilý zpěv a nespoutaný tanec. Pilotní inscenací skupiny se v květnu 2014 stalo česko-španělské představení z poezie Vladimíra Holana a Clary Janés - Zazdívání zahrad /Enladrillando los jardínes. To Masakr uvedl v rumišti, v areálu pražské Kulturní sportovny. Tím navázal na (v D’Epogu dříve rozvíjenou) dramaturgii prostoru – tedy koncepci, která tematizuje umístění inscenace do specifického nedivadelního prostoru. Práce Masakru vychází z osobitého autorského přístupu ke čtení a interpretaci poezie, kterou na jeviště uvádí civilním, deteatralizovaným gestem.

Pro rezervaci vstupenek nás prosím kontaktujte na info@nextwave.cz