...příští vlna/next wave... se valí do Brna

 

 

Festival divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy …příští vlna/next wave… se koncem října přelévá do Brna. Také zde bude po čtyři večery naplňovat letošní téma Teroristé a démoni.

 

foto: Jan Dvořák

 

Prologem brněnské části festivalu je první repríza experimentální inscenace Moja. Připravil ji nový umělecký šéf Buranteatru Juraj Augustín a bude odehrána na „domácí půdě“ – Sokolském Stadionu. Očekávaným vrcholem festivalu je uvedení Pustiny, jejíž tvůrci obrdželi festivalovou Poctu za projekt loňského roku a byla jí udělana také Cena Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo. Pustinu Pavla Zajíčka a Miroslava Bambuška(a samozřejmě i skvělých DG 307) považuji za inscenaci svázanou s festivalem až fatálně. Loni jsme v rámci festivalu uvedli její premiéru, letos jsme ji jednohlasně zvolili jako „Projekt roku“. Jsme tedy rádi, že se podařilo naplnit heslo – do třetice všeho dobrého – a uvedeme ji 4. 11. také v Brně. Je to značně autobiografická pocta undergroundu, která má nebývalou uměleckou sílu, říká dramaturgyně festivalu Lenka Dombrovská.

Boření hranic mezi divákem a performerem a tázání se po tom, co se ještě nikdy v divadle neobjevilo – aby se to v zápětí objevit mohlo – , přinese Kabaret de Sade souboru Depresivní děti touží po penězích. Brnu se představí v nově otevřeném brněnském prostoru Industra. Festival uzavře loutkovo-hudebně-politická komedie Brusel.cz v režii Dominika Tesaře. Tuto vtipnou tečku za letošním dvacátým druhým ročníkem festivalu …příští vlna/next wave… lze zároveň považovat za novou cestu politického divadla.

 

 

Informace o programu naleznete v sekci Brno.